Aktualności

  • Ewolucja wymienników ciepła

    13.05.2024
    Wymienniki ciepła od wielu lat stanowią kluczową technologię w przemyśle chłodniczym. Od wielu też lat, w miarę postępu technologicznego i zmian w podejściu do ochrony środowiska, konkurencja pomiędzy poszczególnymi czynnikami chłodniczymi – freon, amoniak i dwutlenek węgla (CO2) – nieustannie wzrasta. Jak wygląda ewolucja wymienników ciepła w tym kontekście? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą ta zmiana? Prześledźmy tę fascynującą podróż od historii po nowoczesność wymienników ciepła.
  • Zrównoważone rozwiązania w branży chłodniczej. Czy wymienniki ciepła CO2 są jej przyszłością?

    23.02.2024
    Rodzaj wymienników ciepła stosowanych w chłodnictwie powinien zależeć od typu instalacji oraz potrzeb określanych przez specjalistów. Na rynku upowszechniły się obecnie 3 rozwiązania – wymienniki freonowe, amoniakalne oraz CO2. Co przemawia za wyborem tych ostatnich? Z jakich powodów mógłbyś postawić właśnie na wymienniki CO2?
  • Nowoczesne technologie w przenośnikach spiralnych. W jaki sposób przekładają się na działanie tych urządzeń?

    24.01.2024
    Przenośniki spiralne stanowią szeroką grupę urządzeń wykorzystywanych do termicznej obróbki żywności. Tworzone przez naszą firmę przenośniki spiralne powstają zawsze pod indywidualne zamówienie, z użyciem coraz bardziej upowszechniających się nowoczesnych technologii. Jakiego typu są to technologie? Na co możesz liczyć, wybierając przenośnik spiralny od Unidex?
  • Odnawialne źródła energii w chłodnictwie – możliwości i wyzwania

    27.12.2023
    Tradycyjne chłodzenie, oparte głównie na konwencjonalnych chłodziarkach, choć skuteczne, nieuchronnie niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji dla środowiska. W związku z tym poszukiwania alternatywnych, bardziej zrównoważonych rozwiązań stają się nie tylko koniecznością, ale wręcz priorytetem.
  • Amoniak, CO2, a może freon? Co jest przyszłością „zielonych” wymienników ciepła?

    06.12.2023
    W wymiennikach ciepła można zastosować wiele rozwiązań redukujących ich wpływ na środowisko. Możemy postawić na optymalizację konstrukcji, efektywność energetyczną czy na materiały o niskiej emisyjności. Przede wszystkim jednak możemy wybrać ten typ mediów, który jest najbardziej przyjazny dla natury. Jakiego typu są to media? Które z nich mogą stać się standardem w przyszłych, „zielonych” wymiennikach ciepła?