Aktualności

 • Rodzaje wymienników ciepła i zasada ich działania

  28.06.2022
  Kluczowym elementem praktycznie każdej przemysłowej instalacji chłodzącej jest wymiennik ciepła. Tego typu urządzenie pozwala na skuteczne schładzanie lub zamrażanie produktów, ale również może stanowić wydajną i niedrogą technologię ogrzewania domu, firmy czy obiektu publicznego. Wymiennik ciepła rurowy to zazwyczaj podstawowy element chłodziarek, zamrażarek czy systemu klimatyzacji.
 • Fluidyzacja i odwrócona fluidyzacja we współczesnym przemyśle spożywczym

  11.04.2022
  Zastosowanie metody mrożenia powietrznego z wykorzystaniem zjawiska fluidyzacji sprawia, że warstwa mrożonych produktów zaczyna zachowywać się na podobieństwo wrzącej cieczy. Fluidyzacja w przemyśle spożywczym to jeden z najwydajniejszych oraz stosunkowo najtańszych, a przez to i najpopularniejszych procesów oddzielnego zamrażania produktów spożywczych, który pozwala na zachowanie pełnej odrębności mrożonek, łatwiejszych w późniejszym porcjowaniu oraz pakowaniu.
 • Tunele zamrażalnicze UNIDEX - nowoczesne standardy w technologii indywidualnego szybkiego zamrażania

  24.02.2022
  UNIDEX to największy polski producent tuneli zamrażalniczych opartych na technologii fluidyzacji, będący od wielu lat głównym wyborem producentów żywności zarówno w kraju, jak i za granicą.
 • Mrożenie produktów spożywczych z naukowego i technicznego punktu widzenia

  18.01.2022
  Schładzanie i mrożenie to bardzo ważne aspekty wielu procesów związanych z produkcją oraz dystrybucją żywności. Zamrażanie produktów spożywczych jest procesem technologicznym, polegającym na pełnej lub częściowej zamianie wody zawartej w produkcie w lód (krystalizacji) oraz na obniżeniu jego temperatury poniżej punktu krioskopowego.
 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  23.12.2021
  Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2022!