Aktualności

Co warto wiedzieć o tunelach kompaktowych IQF? Kto i dlaczego powinien się na nie zdecydować?

08.05.2023

Czym różnią się nasze tunele kompaktowe z serii TK od klasycznych tuneli fluidyzacyjnych IQF?

Produkowane przez Unidex tunele zamrażalniczo-fluidyzacyjne IQF serii M lub serii A to urządzenia służące do niezwykle sprawnego, szybkiego zamrażania żywności wykorzystujące w procesie mrożenia technologię fluidyzacji. Wszystkie tworzące je podzespoły – wentylatory, parowniki, taśmy perforowane – zostały zaprojektowane tak, aby efektem pracy naszych tuneli był w pełni zamrożony, sypki, oddzielony od siebie i gotowy do pakowania produkt. Dokładnie tę samą rolę spełniają nasze tunele zamrażalniczo-fluidyzacyjne w wersji kompaktowej, czyli tunele IQF serii TK. Urządzenia te działają na dokładnie tej samej zasadzie, ale od tuneli serii M i A różnią się bardziej zwartą, kompaktową budową i mniejszymi gabarytami. Jak przekłada się to na ich użyteczność oraz zastosowanie?

Jakie są podstawowe zalety kompaktowych tuneli zamrażalniczo-fluidyzacyjnych IQF TK?

Skoro tunele kompaktowe IQF działają w ten sam sposób, co nasze klasyczne tunele zamrażalniczo-fluidyzacyjne, to dlaczego Ty sam miałby postawić na ten właśnie model? Powodów znalazłoby się co najmniej kilka, a za kluczowe uważamy 4 następujące:

  1. Tunele kompaktowe IQF TK posiadają mniejsze rozmiary przy tej samej wydajności, co standardowe tunele Unidex – mniejsze rozmiary oznaczają mniejsze problemy z ulokowaniem ich nawet w niewielkich zakładach, w małych halach produkcyjnych.
  2. Czas instalacji naszych tuneli TK jest wyraźnie krótszy – cały proces montażu przeprowadzamy u siebie, w fabryce Unidex, a instalacja tunelu kompaktowego IQF to zaledwie od 2 do 5 dni.
  3. Kompaktowa konstrukcja to większa mobilność urządzenia – tunele z serii TK można bardzo łatwo relokować do innych hal czy zakładów przetwórstwa.
  4. Zwarta budowa urządzenia sprzyja łatwemu utrzymaniu higieny w jego wnętrzu – specjalny projekt naszych tuneli kompaktowych ułatwia mycie i dezynfekcję, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia utrzymywania przetwarzanej żywności w należytej czystości.

Jeśli nadal nie czujesz się dostatecznie przekonany, koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami w celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji.

Kto powinien wybierać nasze tunele kompaktowe IQF dla swojego przedsiębiorstwa?

Tunele zamrażalniczo-fluidyzacyjne Unidex serii A to propozycje dla średnich i dużych przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem żywności na szeroką skalę. Możliwości, jakie oferują te tunele, niekoniecznie muszą być w pełni wykorzystywane przez mniejsze zakłady lub przez firmy dopiero rozpoczynające działalność w tej dość wymagającej branży. Jeśli w Twoim przypadku wydajność tunelu IQF na poziomie od 1000 do 3400 kg/h okazuje się wystarczająca, a niewielkie rozmiary urządzenia będą dodatkowym atutem, powinieneś rozważyć wybór właśnie kompaktowych tuneli TK. Urządzenia te spełniają wszelkie niezbędne normy i dyrektywy, oszczędzając jednocześnie Twój czas i dostępne miejsce. Wybór tuneli kompaktowych IQF TK marki Unidex dla wielu przedsiębiorców będzie strzałem w dziesiątkę.

Czytaj również:

Innowacyjne rozwiązania w przemyśle chłodniczym: W jaki sposób tunele fluidyzacyjne wpłynęły i wpływają nadal na efektywność zamrażania żywności?

Czy tunele zamrażalniczo-fluidyzacyjne wpływają na jakość i świeżość zamrożonej żywności?

Wymienniki ciepła amoniakalne: to oszczędność energii i ekologia, czyli zrównoważone podejście do chłodnictwa.