Tunele fluidyzacyjneJuż prawie 25 lat produkujemy fluidyzacyjne tunele zamrażalnicze (IQF) do zamrażania owoców i warzyw a także ryb i owoców morza, mięsa i drobiu.


Nasze wieloletnie doświadczenie oraz ścisła współpraca z naszymi klientami pozwoliła nam na zaprojektowanie tunelu kolejnej generacji, w którym zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne gwarantujące najwyższą jakość mrożonego produktu, higienę, bezpieczeństwo i niskie koszty eksploatacji.


Jesteśmy otwarci na wykonania specjalne, dostosowane do specyficznych potrzeb klienta, dotyczących zarówno samej konstrukcji tunelu, jego usytuowania, sposobu podawania i odbioru zamrażanego produktu, jak również dotyczących mrożenia nietypowych produktów. Oferujemy najbardziej elastyczne, kompleksowe rozwiązania na rynku.


Tunele zamrażalnicze IQF Unidex produkowane są w dwóch seriach:Seria M - tunele o wydajnościach od 1700 do 3400 kg/godz dla groszku Seria A - tunele o wydajnościach od 4300 do 10 600 kg/godz dla groszku

 

tunele fluidyzacyjne

Nowe rozwiązania pozwalają na regulację pracy wentylatorów w pierwszej i drugiej komorze ciśnieniowej, co gwarantuje bardzo wysoką jakość zamrożonych produktów.


Pozwala to na pełną kontrolę procesu fluidyzacji a jednocześnie znacząco wpływa na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i chłodniczej zwłaszcza przy pracy z mniejszą ilością produktu.
Oznacza to możliwość dostosowania pracy tunelu dla każdego produktu nawet tak delikatnego, miękkiego jak np. malina.


Nasze najnowsze oprogramowanie nie tylko umożliwia kontrolę pracy podzespołów tunelu bez konieczności wchodzenia do jego wnętrza ale także znacząco ułatwia obsługę i konserwację tunelu oraz zapewnia bardziej efektywną pracę.


Zastosowaliśmy także nowy system kontroli stopnia oblodzenia pierwszej taśmy.